upchatý sifón

Zavolala nám naša zákazníčka s problémom, že jej neodteká drez. Rýchlosť výjazdu bola v tomto prípade výborná, keďže sme boli na mieste do 20 minút od nahlásenia.

Aký mala zákazníčka problém ?

Keď sme sa dostavili na miesto, zákazníčka nám povedala, že drez jej už dlhšie zle odtekal a tak použila chemický čistič, ktorý sa zalieva vriacou vodou. Ako môžete vidieť na obrázku nižšie, problém bol práve v tom. V sifóne prípravok skryštalizoval natoľko, že vytvoril de facto kameň v sifóne. Tento sifón bol preto už nepoužiteľný.

Krtkovanie a výmena sifónu

Keďže sifón už bol nepoužiteľný, demontovali sme starý a namontovali nový sifón. Drez síce odtekal, avšak slabšie a preto sme s tým neboli spokojní. Navrhli sme zákazníčke, prečistenie potrubia takzvané krtkovanie elektrickou špirálou ako prevenciu a dokončenie práce do stopercentného stavu.

Zákazníčka súhlasila a práca je hotová na sto percent, samozrejme so zárukou kvality práce.

Preventívne čistenie kanalizácie je lacnejšie

Preventívnym prečistením potrubia predídete invazívnym zásahom v hodine dvanástej. Upchaté potrubie vo väčšine prípadov príde nečakane a preto dôkladné plánovanie preventívneho čistenia je viac ako prínosné. Samozrejme preventívne krtkovanie je oveľa menej finančne náročné, ako havarijný zásah napríklad cez víkend, alebo sviatok.